Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego w moim
Muzeum Wolnego Słowa.
Mogę ją również sprzedać
w którymś z serwisów aukcyjnych.
Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania – proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Rzetelność w kontaktach bibliofilsko – wymiennych z mojej strony gwarantują dotychczasowe oceny i komentarze poprzednich klientów:
Google
wba0518Themerson Tom Harris Krasińska wba0518 

Themerson, Stefan (1910-1988): Tom Harris.

Wydanie drugie.
Warszawa: Czytelnik 1979.

20 cm, oprawa kartonowa oryginalna, obwoluta, 320,[4] s. PB, Fine in Very Good Jacket. Stan książki idealny, obwoluta jest minimalnie przykurzona. Masa egz.: 280 g.
Przełożyła [z ang.] Ewa Krasińska (1939- ).
Filozoficzna opowieść o wątku kryminalnym. Rozpoczyna się w Londynie, w jesienny poranek 1938 r., gdy spod komistariatu policji na Paddingtonie wyrusza Tom Harris, za którym podążają w pewnej odległości dwaj policjanci w cywilu, a jeszcze dalej narrator powieści.
To postępowanie śladami dość tajemniczego tytułowego bohatera trwa przez ponad dwadzieścia pięć lat, w ciągu których natykamy się na Toma Harrisa wcielającego się w tak rozmaite i nieoczekiwane role, jak fryzjer zajęty konstruowaniem maszyny do strzyżenia włosów, kelner w chińskiej restauracji, opuszczony mąż arystokratki czy „il professore Harris” na uniwersytecie w Genui.
W osobliwych dziejach tego życia Themerson daje wyraz swemu filozoficznemu spojrzeniu na świat i ludzi, skłania do zadumy nad niejednym problemem ludzkiej egzystencji.


opis w Bibliotece Narodowej.
WorldCat: 69464191; 830270457.
Themerson-Stefan-Wyd-2-Tom-Harris-Warszawa-Czytelnik-1979

 
Themerson-Stefan-Wyd-2-Tom-Harris-Warszawa-Czytelnik-1979

 
Themerson-Stefan-Wyd-2-Tom-Harris-Warszawa-Czytelnik-1979

 
Themerson Tom Harris Krasińska wba0518
Napisz e-mail w sprawie tej książki
albo przez formularz kontaktowy
Poprawny CSS!Valid XHTML 1.0 Strict