Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odk3019Kossak Zofia Przymierze biblia Abraham Sara Lot Słup soli odk3019Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odk3019 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Kossak, Zofia: Przymierze.

Wydanie trzecie.
Warszawa: PAX 1975.


21 cm, oprawa twarda płótno oryginalna, obwoluta, 355,[1] s. Książka szyta. Stan książki praktycznie idealny, drobny podpis własnościowy na przedniej wyklejce, obwoluta ma niewielkie uszkodzenia przy krawędziach. Masa egz.: 410 g.
Powieść biblijna wydana po raz pierwszy w 1951 r. w Londynie.
Na kartach tej książki historia Starego Testamentu nabiega żywą krwią. Pulsuje ona w postaciach znanych nam z Biblii - Abrahama, "ojca ludu", żony jego Sary, pięknej i wiernej, bratanka Lota i żony jego, zamienionej w słup soli podczas ucieczki z płonącej Sodomy, a także całego, wolno żyjącego, pasterskiego plemienia Hebrajczyków, które rządzi się własnymi prawami, swoistą moralnością, wierzy we własnych bożków i opiekuńcze posążki rodowe - terafim.
Bogactwo szczegółów historycznych i obyczajowych idzie tu w parze z pięknym, plastycznym językiem, właściwym najlepszym historycznym powieściom Zofii Kossak.
Ale ta książka przekroczyła granice zainteresowań historycznych autorki - stała się obrazem przeznaczeń ludzkich, znakiem przymierza, jakie zawiera Bóg z człowiekiem bez reszty Mu oddanym.
Postać Ab-Rama, "ojca ludu", który upadając i błądząc wiecznie szuka Prawdy, niezmiennie nasłuchuje jej głosu - dla nas, oddzielonych przepaścią wieków, wcale nie jest anachronizmem. Na naszych oczach jego pasterski lud przeobraża się w świadomy siebie naród, a jego losy, zamknięte w książce granicami życia Ab-Rama, ponad nieskończonym szeregiem stuleci są zapowiedzią i wytłumaczeniem sensu istnienia człowieka.
Biblioteka Ossolineum

Kossak Zofia Przymierze biblia Abraham Sara Lot Słup soli odk3019