Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odj1017Próchnik Adam Kościuszko powstanie 1794 demokracja kościuszkowska kosciuszkowska polska historia Kosciuszko Kosciusko odj1017Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odj1017 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Próchnik, Adam: Demokracja kościuszkowska.

Warszawa: Wiedza 1946.

21 cm, oprawa kartonowa oryginalna, 206,[3] s. Stan książki dość dobry, jednakże są ślady zawilgocenia zwłaszcza górnej części, z tym że widoczne są właściwie tylko zacieki na IV s. okładki, na s. przedtytułowej podpis własnościowy. Oryginalna oprawa jest dość oszczędna, składki są zszyte pojedyńczymi zszywkami i takie są przyklejone do okładki. Klej niestety po sześćdziesięciu latach jest już w nienajlepszym stanie. Książka nie jest zniszczona, ale dla celu częstszego korzystania dobrze byłoby przeszyć ją na nowo. Papier szarawo-żółtawy, dokładnie odpowiada ówczesnej tuż powojennej produkcji. Masa egz.: 310 g.
Z wstępem Bolesława Limanowskiego. Wg autora jest to ... kilka rozdziałów historii polskiej myśli demokratycznej z najciekawszych okresów jej rozwoju.
Jest to książka pisana w czasie I wojny światowej i po raz pierwszy wydana we Lwowie w 1920 r. nakładem Ludowego Towarzystwa Wydawniczego.
Biblioteka Ossolineum

Próchnik Adam Kościuszko powstanie 1794 demokracja kościuszkowska kosciuszkowska polska historia Kosciuszko Kosciusko odj1017