Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
Paypal.com
Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Rzetelność w kontaktach bibliofilsko - wymiennych z mojej strony gwarantują dotychczasowe oceny i komentarze poprzednich klientów:
odg5049Wierzbiński Wierzbinski Syn kresów Wojsko Soldiers Army Military Armed Forces żołnierze
 odg5049 

Wierzbiński, Maciej: Syn kresów.

[Wydanie drugie].
Łódź: Wydawnictwo Feliksa Owczarka b.r. [1947].

22 cm, oprawa kartonowa oryginalna, 148,[4] s. PB. Very Good. Stan bardzo dobry, egzemplarz nieobcięty, a także niezszyty, stary klej sklejający broszurę również w dużej części przestał pełnić swą rolę. Jedynie karton okładki ma niewielkie zabrudzenia oraz przedostatnia kartka ma naddarcie - 3 cm. Papier książki pomimo lat przechowywania jest wyjątkowo świeży. Masa egz.: 110 g.
Druk. Łódź, ul. Piotrkowska 104-a.
Maciej Wierzbiński (1863-1933) był znanym dziennikarz, działaczem i pisarzem, wyróżnionym za swoją pracę krótko przed śmiercią nagrodą literacką im. Orzeszkowej. Jego rodzice pochodzili ze wsi Ściborze k. Inowrocławia. Wierzbiński napisał cały szereg powieści: "Kniaź i księżna", "Pod mysią wieżą", "Pies i skarbonka", "Wiosna Ludów", "Honor", "Menażeria", "Wielka gra", "Wolność", "Pękły okowy" i inne, oraz rozprawy naukowe "Henryk Dąbrowski", "Mierosławski", "Idea niemiecka a Polacy". W latach 1901 i 1902 redagował "Dziennik Kujawski" w Inowrocławiu i za drukowane korespondencje o strajku szkolnym we Wrześni znalazł się w więzieniu.

W Bibliotece Jagiellońskiej raz rok wydania określany jest na 1929 r. a drugi raz na 1947 r. Sygnatura drukarska na ostatniej stronie: D=017099 - 2049 wskazuje na cenzurę z 1947 roku. Na ten rok wskazuje również rysunek okładki z zarysem biegu Odry. Błędną datę wydania notuje również: Marczyńska, Żmuda: Bibliografia łódzkiej produkcji wydawniczej. 1918-1939. Łódź: BUŁ 1986 - poz. 3352.

 

 

 
Wierzbiński Wierzbinski Syn kresów Wojsko Soldiers Army Military Armed Forces żołnierze odg5049
Napisz e-mail w sprawie tej książki
albo przez formularz kontaktowy
Poprawny CSS!Valid XHTML 1.0 Strict