Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odg5032Józefacka Maria Kto sieje wiatr góry Tatry górale Zakopane Podhale Jozefacka Kopel Szulc Karkołomna gra To co najpiękniejsze odg5032Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odg5032 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Józefacka, Maria: Kto sieje wiatr. Powieść dla młodzieży.

Wydanie drugie.
Lublin: Wydawnictwo Lubelskie 1978.


20 cm, oprawa kartonowa oryginalna, 378,[2] s. Stan wewnątrz bardzo dobry, okładka w niewielkim stopniu zmęczona, lekko przekoszony klejony grzbiet książki. Masa egz.: 370 g.
Jest to część druga trylogii, pierwszą jest: "Karkołomna gra", a trzecią: "To co najpiękniejsze".
Akcja powieści dzieje się w górach, dokąd młodzi bohaterowie wyjeżdżają na wakacje. Zetknięcie z bujną, groźną przyrodą Tatr, rozmowy z góralami, wykrycie i tropienie przestępców, przyjaźnie i pierwsze miłości, to przeżycia i doświadczenia bohaterów.
Ilustracje Zofia Kopel-Szulc.

Józefacka Maria Kto sieje wiatr góry Tatry górale Zakopane Podhale Jozefacka Kopel Szulc Karkołomna gra To co najpiękniejsze odg5032