Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odg4036Bogusławski Antoni Tu i tam historia Brzeźno Brzeziński Brzezno Brzezinski Lubicz Jasna Góra Załuskowski Zaluskowski Załuskowscy Jasionna odg4036Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odg4036 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Bogusławski, Antoni: Tu i tam. Powieść.

Wydanie pierwsze.
Londyn: Polska Fundacja Kulturalna 1963.


19 cm, okładka kartonowa oryginalna, 278 s. Stan książki jest prawie idealny. Masa egz.: 260 g.
Powieść historyczna. Wątki powieści oparte są na nieopublikowanych dokumentach:
na pamiętniku Franciszka z Brzeźna Brzezińskiego, herbu Lubicz, majora wojsk koronnych, ostatniego komendanta twierdzy Jasnogórskiej i na księdze familijnej rodziny Załuskowskich z Jasionny koło Błaszek w sieradzkim.
Bogusławski Antoni Tu i tam historia Brzeźno Brzeziński Brzezno Brzezinski Lubicz Jasna Góra Załuskowski Zaluskowski Załuskowscy Jasionna odg4036