Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odg2018Iskry rosyjska Sokołow Glomar Sokolov Mikhail Stalin Rosja komunizm  odg2018Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odg2018 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Sokołow, M[ichaił Dmitriewicz]: Iskry.

Warszawa: Książka i Wiedza kwiecień 1952.

25 cm, okładka twarda płótno oryginalna, 936,[4] s. Książka szyta. Stan bardzo dobry, uszkodzony dolny narożnik okładki [1,5 x 1,5 cm], i same narożniki dolne kilkudziesięciu stron, dedykacja na stronie przedtytułowej. Masa egz.: 1400 g.
Z rosyjskiego przełożył Z. St. Glomar.
Książka otrzymała Nagrodę Stalinowską II stopnia w 1950 roku.
Fragment z pierwszej strony powieści:
Cicho i sennie było w Kundriuczewce o tej południowej godzinie. Na ulicach chutoru ani żywej duszy. Tylko świnie, zarywszy się w cieniu kamiennych ogrodzeń, leniwie pochrząkiwały leżąc w chłodzie czarnoziemu, i kury, dozorowane gniewnym bełkotem wysokich, strojnych kogutów, łaziły rozdziawiwszy dzioby.
Nagle powstało zamieszanie.
Ludzie wyskakiwali zza stołów, zrywali się z łóżek - ten w biegu naciągając buty, ów w jednym tylko trzewiku - porzuciwszy sen i jedzenie wszyscy pędem rzucili się na ulicę. Poruszenie było tak niesamowite, jakby nad chutor nadciągał huragan;...
Biblioteka Ossolineum

Iskry rosyjska Sokołow Glomar Sokolov Mikhail Stalin Rosja komunizm odg2018