Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
odd1093Jackowski Dubienka Ewangelie Ewangelje niedzielne i świąteczne Ewangelia biblia pismo święte bible kazanie kazania msza msze odd1093Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { odd1093 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Jackowski, H. [Henryk], jezuita: Ewangelje niedzielne i świąteczne z objaśnieniami.

Wydanie piąte.
w Krakowie: Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów 1923.


16 cm, oprawa twarda płótno [chyba introligatorska], 471 s. Stan wewnątrz lepiej niż dobry, cześć kartek ma ślady zagięcia narożników, w kilku miejscach trochę zabrudzeń. Płótno okładki dość mocno podniszczone, poprzecierane na krawędziach i zabrudzone. W kilku miejscach okrągły stempel: "Biblioteka proboszczowska w Dubience", w większości nazwa zamazana jest długopisem, ale w trzech miejscach nazwa miejscowości się zachowała. Masa egz.: 280 g.
Wydanie III ukazało się w 1907 r., a IV w 1916.
Kazania, komentarze do czytań mszalnych.
O autorze
Niedawno w stulecie śmierci ukazała się o nim wspomnieniowa książeczka.

Jackowski Dubienka Ewangelie Ewangelje niedzielne i świąteczne Ewangelia biblia pismo święte bible kazanie kazania msza msze odd1093