Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
ncp1041Gumowska My i nasz dom Z kultury życia codziennego kobieta prace domowe Portus ncp1041Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { ncp1041 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Gumowska, Irena: My i nasz dom (Z kultury życia codziennego).

Wydanie czwarte.
Warszawa: Wiedza Powszechna 1957.


22 cm, oprawa twarda półpłótno oryginalna, 339,[1] s. Ksiażka szyta. Stan wewnątrz praktycznie idealny, lekko jedynie przybrudzony papier oklejający okładkę oraz minimalne uszkodzenia oprawy na krawędziach, a zwłaszcza narożach. Masa egz.: 500 g.
Podręcznik pomocny przy wykonywaniu prac domowych. Porady na każdą okazję.
Okładka i rysunki Mikołaj Portus.
Książka ta stara się wytłumaczyć pewne zjawiska życia i odpowiedzieć na proste pytania: dlaczego? Na przykład: dlaczego należy wietrzyć mieszkanie, dlaczego trzeba walczyć z kurzem, brudem itp.? Zrozumienie tych spraw nie tylko nadaje sens nieraz żmudnej i nie zawsze przyjemnej pracy, ale ułatwia też jej wykonanie. Pobudza do usprawnień, do lepszej organizacji pracy i do wyższej wydajności. Był czas, że celem życia kobiety był przede wszystkim i jedynie jej dom. Dziś już to minęło. Kobiecie — jak każdemu pełnoprawnemu obywatelowi — dostępne są wszystkie przejawy życia, całe jego bogactwo. Trzeba umieć korzystać z piękna życia, nie zaniedbując tego, co daje "swój własny dom".

Gumowska My i nasz dom Z kultury życia codziennego kobieta prace domowe Portus ncp1041