Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
bibuła To jest miejsce na Twoją kulturalną reklamę
400 x 80 px
nar0205Dobraczyński Kościół w Chochołowie Dobraczynski Kosciol w Chocholowie Gory Mountains Tatry Podhale Zakopane Goral Highlander Gorale Chochołów Chocholow Błaszczyński Blaszczynski 7150514 nar0205Ilustracja jest podobizną konkretnego, mojego egzemplarza książki { nar0205 }. Proszę o niewykorzystywanie tej ilustracji bez mojej zgody.

Dobraczyński, Jan: Kościół w Chochołowie.

Wydanie drugie.
Warszawa: PAX 1955.


21 cm, oprawa kartonowa oryginalna, 282,[1] s. PB, Fine. Książka szyta. Stan idealny, tak jak wydano, książka bez śladów czytania. Masa egz.: 340 g.
Powieść osnuta na tle wydarzeń historycznych Podhala i Beskidów w drugiej połowie XIX wieku. Ukazuje dzieje budowy słynnego kościoła w Chochołowie i losy głównego budowniczego, księdza Wojciecha Błaszczyńskiego. Widzimy tu także inne postaci z góralskich rodów: Gąsieniców, Krzeptowskich... Jak wszystkie powieści tego autora i ta porusza ważną problematykę moralną, a utrzymana jest w konwencji powieści sensacyjno-przygodowej. Wiele w niej także szczegółów obyczajowych, opisanych w soczystym góralskim języku.
OCLC: 7150514

Dobraczyński Kościół w Chochołowie Dobraczynski Kosciol w Chocholowie Gory Mountains Tatry Podhale Zakopane Goral Highlander Gorale Chochołów Chocholow Błaszczyński Blaszczynski 7150514 nar0205